english version english version

NAWIGACJA
 

 

Podziękowanie dla eurodeputowanych za wsparcie Wrocławia...

W ramach podziękowania za poparcie kandydatury Wrocławia na lokalizację Biura Informacyjnego Unii Europejskiej, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz Posłowie Lidia Geringer de Oedenberg i Jacek Protasiewicz zorganizowali w Brukseli spotkanie polskich eurodeputowanych przy lampce szampana.

Na początku spotkania głos zabrali Prezydent Rafał Dutkiewicz i Poseł Lidia Geringer de Oedenberg, dziękując zebranym posłom do PE za głosowanie na Wrocław i wyrażając nadzieję, że po dokonaniu wyboru europosłowie będą wspierać działalność wrocławskiego Biura.

Czym jest Biuro Informacyjne UE? Biuro Informacyjne jest niezwykle istotnym przedstawicielstwem instytucji unijnej, do głównych jego zadań należy m.in. informowanie o działaniach polskich europosłów w PE, organizacja oraz wspieranie inicjatyw społecznych związanych z Unią Europejską. Ponadto, Biuro Informacyjne prowadzi ścisłą współpracę z mediami, zachęcając oraz udzielając niezbędnych informacji do produkcji programów o tematyce unijnej, jednocześnie utrzymuje kontakty z Sejmem i Senatem oraz innymi władzami polskimi na szczeblu centralnym.

W koktajlu wzięli udział m.in.: Ryszard Czarnecki, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Paweł Kowal, Marek Migalski, Wojciech Olejniczak i Konrad Szymański. Specjalnymi gośćmi spotkania byli Andżelika Borys i Aleksander Milinkiewicz, białoruscy opozycjoniści, którzy odbyli w tym tygodniu w Brukseli serię spotkań (m.in. z przewodniczącymi PE - byłym i aktualnym - Hansem-Gertem Poetteringiem i Jerzym Buzkiem) na temat bieżącej sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi.

Koktajl odbył się w nowo utworzonym "Kuluarze Polskich Artystów" na I piętrze głównego budynku Parlamentu Europejskiego (ASP). W kuluarze znajdują się dzieła współczesnych polskich artystów, zakupione przez PE w ubiegłym roku.

kliknij aby powiększyć
Poseł Piotr Borys i Prezydent Rafał Dutkiewicz

kliknij aby powiększyć
Andżelika Borys, Lidia Geringer de Oedenberg
i Aleksander Milinkiewicz
 
kliknij aby powiększyć
Poseł Wojciech Olejniczak

kliknij aby powiększyć
Ryszard Czarnecki, Aleksander Milinkiewicz, Lena Kolarska-Bobińska.
W tle Marek Migalski i Jacek Protasiewicz
 
kliknij aby powiększyć
Posłowie Jacek Protasiewicz
i Lidia Geringer de Oedenberg

źródło: informacja własna
fotografie: Natalia Szeląg

 
webmaster: SEO strona startowa: www.lgeringer.pl ^