NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Wizyty parlamentarne

87. wizyta parlamentarna w Brukseli: 29.08-01.09.2017

W 87. grupie Dolnoślązaków i Opolan, która wyjechała do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Poseł Lidii Geringer de Oedenberg, znaleźli się:

  • laureaci konkursów z: Bielic, Kudowy Zdroju, Nysy, Oleśnicy, Pęgowa, Proszówki, Siemianic, Wrocławia, Ząbkowic Śląskich, Zgorzelca
  • zwycięzcy aukcji i licytacji z: Gałowa, Lądka Zdroju, Skarbimierza
  • przedstawiciele Polskiego Związku Głuchych: Boguszowa-Gorce, Legnicy i Wałbrzycha
  • wyróżniający się nauczyciele i pedagodzy z: Bożkowa
  • reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku z: Jeleniej Góry, Nowej Rudy, Wrocławia
  • przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z: Dzierżoniowa, Oławy, Pęgowa
  • wolontariusze i sympatycy z: Obornik Śląskich, Wrocławia

Pierwszego dnia pobytu w Brukseli grupa miała okazję zapoznać się z pracą Komisji Europejskiej uczestnicząc w prelekcji specjalnie dla niej przygotowanej i poprowadzonej przez Pana Michała Rynkowskiego. Godziny popołudniowe poświęcone były na zwiedzanie miasta: Starówki, terenów wystawowych Expo - na czele z Atomium, Pawilonem Chińskim i japońską Pagodą.

Czas wolny był doskonałą okazją do kupienia pamiątek i wypicia kawy z widokiem na zabytkowe kamienice i gotycki ratusz na Grand Place. Czwartek w całości poświęcony był poznawaniu Parlamentu Europejskiego. Grupa miała okazję zwiedzić salę plenarną, gdzie spotkała się z Poseł Lidią Geringer de Oedenberg i wysłuchała wykładu o aktualnych pracach tej instytucji i pracach Poseł. Grupa aktywnie uczestniczyła w sesji pytań po wykładzie. Na zakończenie wspólnie z Lidią Geringer de Oedenberg uszecstnicy wizyty sfotografowali się w holu Parlamentu Europejskiego.


Uczestnicy 87. wizyty w Parlamencie Europejskim na wspólnym zdjęciu z Poseł.

 
Spółdzielnia Socjalna Arkadia Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^