NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Wizyty parlamentarne

80. wizyta parlamentarna w Brukseli: 17-20.04.2016

W 80. grupie Dolnoślązaków i Opolan, która wyjechała do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Poseł Lidii Geringer de Oedenberg, znaleźli się:

  • Laureaci konkursów organizowanych przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg oraz konkursów, w których nagrodą był wyjazd do Parlamentu Europejskiego z: Gryfowa Śląskiego, Krajanowa, Lubina, Nowic, Nowej Rudy, Oławy, Osoli, Rościsławic, Wrocławia, Wałbrzycha, Żórawiny.
  • Zwyciężczyni licytacji z Legnicy, na którą przekazano wyjazd do Parlamentu Europejskiego.
  • Wyróżniający się nauczyciele i pedagodzy z: Gryfowa Śląskiego, Gościęcina, Strzegomia, Strzelina, Urazu, Wrocławia.
  • Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Wrocławia.
  • Przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych z: Gryfowa Śląskiego, Jeleniej Góry, Polanicy-Zdrój, Stronia Śląskiego i Wrocławia.
  • Wolontariusze z: Brzegu, Lubania, Pisarzowic i Wrocławia.

Pierwszego dnia pobytu w Brukseli grupa miała okazję zapoznać się z pracą Komisji Europejskiej uczestnicząc w prelekcji specjalnie dla nich wygłoszonej przez Piotra Szymańskiego (zewnętrznego eksperta Komisji Europejskiej). Przy słonecznej pogodzie popołudniowe godziny poświęcone były na zwiedzanie miasta: Starówki, terenów wystawowych Expo - na czele z Atomium, pawilonem chińskim i japońską pagodą.
Czas wolny był doskonałą okazją do kupienia pamiątek i wypicia kawy z widokiem na zabytkowe kamienice i gotycki ratusz na Grand Place. Wtorek w całości poświęcony był poznawaniu Parlamentu Europejskiego. Grupa spotkała się z Poseł Lidią Geringer de Oedenberg i wysłuchała wykładu o aktualnej sytuacji w Unii Europejskiej i o codziennej pracy Posła. Po aktywnej dyskusji w czasie spotkania cała grupa wspólnie z Lidią Geringer de Oedenberg sfotografowała się „pod flagami” w holu Parlamentu Europejskiego.


Uczestnicy 80. wizyty w Parlamencie Europejskim na wspólnym zdjęciu z Poseł „pod flagami”.

 
webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^