Lidia Geringer de Oedenberg

Poseł do Parlamentu Europejskiego

  english version english version
Google
 

Wizyty parlamentarne...

I wizyta parlamentarna w Strasburgu: 25-28.10.2004

Mieszkańcy Wrocławia, Zgorzelca, Strzelina, Świdnicy, Strzegomia, Bierutowa, Głogowa, Świebodzic i Wambierzyc - w sumie 41 osób, uczestniczyło w pierwszej wizycie parlamentarnej zorganizowanej na zaproszenie posła Lidii Geringer de Oedenberg w Strasburgu w dniach 25-28 października 2004 r.


Było zwiedzanie najpiękniejszych zakątków miasta z przewodnikiem, między innymi Placu Republiki, Pałacu Uniwersyteckiego. Podziwiano wspaniałą katedrę, Pałac Rohan i kościół Św. Tomasza. Jednak największym przeżyciem dla wszystkich uczestników była wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego, możliwość obserwowania obrad z trybuny, wysłuchanie prelekcji na temat prac i roli Parlamentu Europejskiego, spotkanie z parlamentarzystami. Był też obiad w restauracji parlamentarnej. Emocje towarzyszyły wszystkim gdy w budynku Parlamentu Europejskiego spotykali znane osobistości życia politycznego Europy - byłych premierów, ministrów. Ludzi, którzy tworzyli i tworzą współczesną historię Starego Kontynentu.

- To były niezapomniane chwile, takie które pamiętać się będzie przez lata - mówili uczestnicy wizyty, po powrocie do kraju.

        

        

        

        

        

        

        

        

źródło: informacja własna

 
webmaster: Jerzy Lamprecht strona startowa: www.lgeringer.pl ^