kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM

 

Publikacje

"Kulisy Europarlamentu" to 12 rozdziałów, w których poruszone zostały sprawy ważne i interesujące dla polskiego czytelnika. Oprócz kwestii kluczowych, jak budżet UE i dalsza integracja europejska, w książce znalazły się także historie związane z życiem codziennym Europarlamentu. Opisane z werwą i humorem, odkrywają przed nami inną - często nieznaną - stronę tej europejskiej instytucji. Autorka dosłownie "prezentuje" książkę, ponieważ publikacja dostępna jest w formie nieodpłatnego e-booka.

Lidia Geringer de Oedenberg zabiera Czytelników w podróż do miejsc, w których krzyżują się interesy obywateli Europy, finanse i dalsza przyszłość Wspólnoty. Autorka ujawnia też szczegóły spraw kontrowersyjnych - takich jak umowa ACTA, manipulacje przy głosowaniach czy działalność lobbystów. Nieszablonowa opowieść o poselskiej pracy w Parlamencie Europejskim - jego tajemnicach i kulisach, ale przede wszystkim o roli jaką odgrywa w zjednoczonej Europie.

Pobierz plik PDF na swój komputer - pobierz plik (ok. 8,4 MB)

Przeczytaj wersję online:
Magiczne Opowieœci z Rodzinnych Stron

6 grudnia niezmiennie kojarzy nam się z prezentami. Chcąc wpisać się w tę miłą tradycję przygotowałam dla Państwa niespodziankę - tomik opowiadań wraz z barwnymi ilustracjami zatytułowany "Magiczne opowieści z rodzinnych stron". Ten niezwykły zbiór kilkunastu opowiadań jest pokłosiem konkursu* ogłoszonego z okazji Europejskiego Roku Solidarności Pokoleniowej i Aktywności Ludzi Starszych, który decyzją Parlamentu Europejskiego przypada na 2012 rok.

Jedną z najważniejszych wartości dla Unii Europejskiej jest zapewnienie swoim obywatelom równych szans w dostępie do edukacji, pracy czy dóbr kultury oraz zapobieganie szeroko rozumianej dyskryminacji prowadzącej do wykluczenia społecznego. Grupą społeczną, której poświęcamy szczególnie dużo uwagi w Parlamencie Europejskim, są seniorzy. Nasze społeczeństwo jest coraz starsze. Jak przewidują eksperci w 2050 r. aż 44% ludności naszego kontynentu będą stanowiły osoby w tzw. wieku poprodukcyjnym. UE zdaje sobie sprawę, że należy inwestować w seniorów, stymulując ich aktywność, dokształcając i dając szansę na kontynuację kariery zawodowej. Starzejące się społeczeństwo przestało być zatem postrzegane, jako zagrożenie dla rozwoju krajów, stało się gwarancją wiedzy, doświadczenia i życiowej mądrości - mówiąc wprost potencjał seniorów powinno się wykorzystać. Dojrzałość to wartość. Powinniśmy zatem dołożyć wszelkich starań, aby Seniorzy czuli się w pełni zintegrowani społecznie. Programy unijne mają także na celu poprawę jakości ich życia wraz z rozwojem opieki medycznej, profilaktyki oraz promocji zdrowia.

Wychodząc z założeń tegorocznych obchodów Europejskiego Roku Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej, przygotowałam specjalny konkurs literacko-plastyczny dla par złożonych z Seniora i Juniora. Teraz mam przyjemność zapoznać Państwa z pracami jego laureatów. Projekt ten miał pomóc w nawiązywaniu ściślejszych relacji pomiędzy pokoleniami, wskazać na Seniorów jako skarbnice wiedzy o rodzinie i jej historiach, o których często w zabieganym świecie się nie pamięta i Juniorów, jako tych, którzy będą przekazywać familijne tradycje. W historiach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, zaprezentowane zostały też wyjątkowe miejsca głównie na Dolnym i Opolskim Śląsku, które warto, nie tylko ze względu na rodzinną opowieść, odwiedzić.

Od dzisiaj książka (e-book) "Magiczne opowieści z rodzinnych stron" jest dostępna dla Państwa bezpłatnie na mojej stronie internetowej. Życzę miłej lektury, zachęcającej do dzielenia się własnymi rodzinnymi opowieściami z Juniorami.

Lidia Geringer de Oedenberg


* Nagrodą w konkursie dla wszystkich laureatów był 4-dniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

Pobierz plik PDF na swój komputer - pobierz plik (ok. 2,8 MB)

Przeczytaj wersję online:

Informacja prawna:
Wydawcą niniejszej książki "Magiczne opowieści z rodzinnych stron", zwanej również w dalszej treści dziełem oraz posiadaczem autorskich praw majątkowych do niej, jest Lidia Geringer de Oedenberg. Wydawca zezwala na korzystanie z dzieła wyłącznie w zakresie własnego użytku osobistego.
Modyfikowanie, udostępnianie osobom trzecim, kopiowanie, przesyłanie, publiczne odtwarzanie oraz wszelkie wykorzystywanie dzieła w szczególności w celach zarobkowych jest zabronione i wymaga uprzedniego uzyskania od Wydawcy pisemnej zgody na podstawie art. 23 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 roku, dz. U. Nr 90, poz. 631 z późniejszymi zmianami).
Nasz Głos w Europie nr 13 Wydawca: Lidia Geringer de Oedenberg - Poseł do Parlamentu Europejskiego
Biuro Poselskie: 53-653 Wrocław, ul. Inowrocławska 17/14, tel./fax 71 3230821
Redaktor Naczelna: Lidia Geringer de Oedenberg
Redakcja: Karolina Przybylińska, Agnieszka Jędrusyna, Czesława Konarska, Katarzyna Mironiak, Patrycja Spychalska
Zdjęcia: Photo European Parliament, Parlament Europejski w Brukseli, Zofia Ulatowska-Rybaj, Adam Hawałej, archiwum prywatne
Skład i druk: PALMApress s.c., 53-657 Wrocław, ul. Długa 11/13, tel. 71 3381412
Data zamknięcia numeru: 12 listopada 2013 r.

Publikacja została wydana dzięki wsparciu finansowemu Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów & Demokratów w Parlamencie Europejskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania tekstów. Dotychczas ukazało się 13 edycji informatora "Nasz Głos w Europie".

Przeczytaj wersję online:

Do pobrania pełny tekst Informatorów:

źródło: informacja własna

 
Czyszczenie studni podkarpackie Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^