kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Magiczny zbiór opowiadań z okazji Mikołajek

Magiczne Opowieœci z Rodzinnych Stron

6 grudnia niezmiennie kojarzy nam się z prezentami. Chcąc wpisać się w tę miłą tradycję przygotowałam dla Państwa niespodziankę - tomik opowiadań wraz z barwnymi ilustracjami zatytułowany "Magiczne opowieści z rodzinnych stron". Ten niezwykły zbiór kilkunastu opowiadań jest pokłosiem konkursu* ogłoszonego z okazji Europejskiego Roku Solidarności Pokoleniowej i Aktywności Ludzi Starszych, który decyzją Parlamentu Europejskiego przypada na 2012 rok.

Jedną z najważniejszych wartości dla Unii Europejskiej jest zapewnienie swoim obywatelom równych szans w dostępie do edukacji, pracy czy dóbr kultury oraz zapobieganie szeroko rozumianej dyskryminacji prowadzącej do wykluczenia społecznego. Grupą społeczną, której poświęcamy szczególnie dużo uwagi w Parlamencie Europejskim, są seniorzy. Nasze społeczeństwo jest coraz starsze. Jak przewidują eksperci w 2050 r. aż 44% ludności naszego kontynentu będą stanowiły osoby w tzw. wieku poprodukcyjnym. UE zdaje sobie sprawę, że należy inwestować w seniorów, stymulując ich aktywność, dokształcając i dając szansę na kontynuację kariery zawodowej. Starzejące się społeczeństwo przestało być zatem postrzegane, jako zagrożenie dla rozwoju krajów, stało się gwarancją wiedzy, doświadczenia i życiowej mądrości - mówiąc wprost potencjał seniorów powinno się wykorzystać. Dojrzałość to wartość. Powinniśmy zatem dołożyć wszelkich starań, aby Seniorzy czuli się w pełni zintegrowani społecznie. Programy unijne mają także na celu poprawę jakości ich życia wraz z rozwojem opieki medycznej, profilaktyki oraz promocji zdrowia.

Wychodząc z założeń tegorocznych obchodów Europejskiego Roku Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej, przygotowałam specjalny konkurs literacko-plastyczny dla par złożonych z Seniora i Juniora. Teraz mam przyjemność zapoznać Państwa z pracami jego laureatów. Projekt ten miał pomóc w nawiązywaniu ściślejszych relacji pomiędzy pokoleniami, wskazać na Seniorów jako skarbnice wiedzy o rodzinie i jej historiach, o których często w zabieganym świecie się nie pamięta i Juniorów, jako tych, którzy będą przekazywać familijne tradycje. W historiach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, zaprezentowane zostały też wyjątkowe miejsca głównie na Dolnym i Opolskim Śląsku, które warto, nie tylko ze względu na rodzinną opowieść, odwiedzić.

Od dzisiaj książka (e-book) "Magiczne opowieści z rodzinnych stron" jest dostępna dla Państwa bezpłatnie na mojej stronie internetowej: www.lgeringer.pl.
Życzę miłej lektury, zachęcającej do dzielenia się własnymi rodzinnymi opowieściami z Juniorami.

Lidia Geringer de Oedenberg


* Nagrodą w konkursie dla wszystkich laureatów był 4-dniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego.


Pobierz plik PDF na swój komputer - pobierz plik (ok. 2,8 MB)

Przeczytaj wersję online:

Informacja prawna:
Wydawcą niniejszej książki "Magiczne opowieści z rodzinnych stron", zwanej również w dalszej treści dziełem oraz posiadaczem autorskich praw majątkowych do niej, jest Lidia Geringer de Oedenberg. Wydawca zezwala na korzystanie z dzieła wyłącznie w zakresie własnego użytku osobistego.
Modyfikowanie, udostępnianie osobom trzecim, kopiowanie, przesyłanie, publiczne odtwarzanie oraz wszelkie wykorzystywanie dzieła w szczególności w celach zarobkowych jest zabronione i wymaga uprzedniego uzyskania od Wydawcy pisemnej zgody na podstawie art. 23 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 roku, dz. U. Nr 90, poz. 631 z późniejszymi zmianami).


 
webmaster: Spółdzielnia Socjalna Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^