kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM

 

Konkurs: "Bajki, legendy, opowieści z regionu Masywu Śnieżnika"

Fundusz Wieczysty im. Marianny Orańskiej ogłasza konkurs literacko-plastyczny pod tytułem: "Bajki, legendy, opowieści z regionu Masywu Śnieżnika". Uczestnikami konkursu mogą być seniorzy i juniorzy (np. babcia lub dziadek - z wnuczką lub wnuczkiem), którzy działając w parach napiszą i zilustrują własną opowieść o zasłyszanej historii, czy zdarzeniu, które miało miejsce w regionie Masywu Śnieżnika (na terenie którego działała patronka Funduszu), czyli obecnych gmin: Bystrzyca Kłodzka, Lądek Zdrój, Międzylesie, Stronie Śląskie.

Konkurs jest zachętą do poznawania historii ziem w rejonie Masywu Śnieżnika, a w szczególności wkładu, jaki weń wniosła córka Króla Niderlandów - Marianna Orańska, budując m.in drogi, szkoły, szpitale, z których do dzisiaj korzysta społeczność lokalna.

Prace należy nadsyłać do 13 kwietnia 2018 r. na adres: Fundusz Wieczysty im. Marianny Orańskiej, Wójtowice, ul. Górna 19, 57-516 Stara Bystrzyca lub drogą mailową: konkursmasywsnieznika@gmail.com.

Szczegóły dotyczące formatu prac i warunków uczestnictwa w konkursie są ściśle określone w Regulaminie Konkursu dostępnym poniżej.
Wyróżnione prace zostaną opublikowane, a ich twórcy zaproszeni będą na specjalnie zorganizowany wieczór autorski.

Nagrodą główną za najlepsze i najciekawiej zilustrowane opowiadanie dla pary senior-junior jest 3-dniowa wizyta do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowana przez europoseł Lidię Geringer de Oedenberg.

1. Regulamin Konkursu >>
2. Załączniki dot. przeniesienia autorskich praw majątkowych >>

źródło: informacja własna

 
Reklama: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^