kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM

 

Uroczystość otwarcia nowego budynku "europejskiego" w Strasburgu


5 lipca 2017 r. w Strasburgu odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku "europejskiego", który będzie nosić imię Vaclava Havla. W ceremonii wziął udział m.in. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego - Antonio Tajani i wdowa po Prezydencie Havlu - Dagmar Havlova.

Przecięta wstęga została podzielona na wiele małych kawałków i ofiarowana na pamiątkę dla czeskich i słowackich posłów, którzy przywitali honorowego gościa, wdowę po Prezydencie Havlu.

Budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównego gmachu Rady Europy i PE. Z tarasu na 6 piętrze rozciągają się piękne widoki na pobliski park, dalsze okolice niemieckiego Kehl, góry Wogezy oraz na strasburską katedrę. Z głównymi gmachami PE budynek Havla połączony jest przeszklonymi kładkami.


źródło: informacja własna

 
Reklama: Spółdzielnia Socjalna Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^