kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM

 

Konkurs wiedzy o społeczeństwie "Moje prawa, nasza sprawa"


30 maja 2017 r. w Zespole Szkół nr 11 przy ul. Grochowej we Wrocławiu odbyła się druga edycja międzyszkolnego konkursu wiedzy o społeczeństwie "Moje prawa, nasza sprawa", adresowanego do uczniów klas szóstych szkól podstawowych. Edukacyjnym zmaganiom uczniów patronowało Stowarzyszenie Sędziów Polskich IUSTITIA oraz Biuro Poselskie Lidii Geringer de Oedenberg. W tym roku gospodarze szkoły gościli uczniów z sześciu Wrocławskich Szkół nr 43, 51, 68, 74, 97 i 107.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pierwsza, część pisemna, wymagała od uczestników znajomości podstawowych praw i wolności, zapisanych w Konstytucji RP oraz umiejętności pracy z tekstem ikonograficznym i obrazem. Zakres pytań był dość szeroki, ale - jak się okazało - nie sprawił uczniom wielu problemów. W drugim etapie reprezentanci szkół zmierzyli się z czterema konkurencjami wymagającymi pracy zespołowej: dopasowanie praw dziecka do wybranych utworów muzycznych, zredagowanie wypowiedzi pisemnej, przedstawienie za pomocą pantomimy wylosowanych pojęć i przygotowanie logo praw dziecka z figur geometrycznych. Nad całością konkursu czuwała komisja konkursowa pod przewodnictwem pana Tomasza Zawiślaka, sędziego Sądu Rejonowego dla Wrocławia - Śródmieścia i wiceprezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA. W komisji pracowali także: Pani Katarzyna Mironiak, asystentka Biura Poselskiego Lidii Geringer de Oedenberg, Pani Anna Szałecka, skarbnik Stowarzyszenia „INTEGRACJA” przy ZSz nr 11 oraz Pan Tomasz Kaźmierski, nauczyciel historii i techniki z SP 68 we Wrocławiu. Po blisko półtoragodzinnym etapie finałowym wyłoniły się trzy zwycięskie drużyny: SP nr 43, SP nr 68 i SP nr 97. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Departament Edukacji we Wrocławiu, Biuro Turystyki JOANNA, SSP IUSTITIA, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Biuro Poselskie Lidii Geringer de Oedenberg.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy! Już teraz wszystkich chętnych (przyszłych) uczniów klas szóstych zapraszamy 30 maja 2018 r. do udziału w konkursie „Moje prawa, nasza sprawa”. Widzimy się za rok!

Notatka sporządzona przez organizatorów konkursu: Krzysztofa Omelaniuka i Joannę Gruszczyńską.

źródło: informacja własna

 
Reklama: Spółdzielnia Socjalna Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^