kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej


12 października 2016 r. - Strasburg. W Parlamencie Europejskim odbyła się uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2016. Jednym z tegorocznych laureatów, nominowanym przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg, był Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika. Nagrodę przyznaje Parlament Europejski od 2008 roku w uznaniu wkładu we współpracę europejską i promowanie wspólnych wartości. Tylko europosłowie mają prawo nominować kandydatów do Nagrody.

W poprzednich latach Lidia Geringer de Oedenberg miała okazję nominować do Nagrody panią Grażynę Sondej, dziennikarkę telewizyjną, za budowanie mostów pomiędzy Wschodem a Zachodem (2009 r.), panią Elżbietę Lech-Gotthardt, za jej aktywną działalność na rzecz ratowania domów przysłupowych - łużyckiego dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-czesko-niemieckiego (2010 r.), Stowarzyszenie Św. Celestyna, za działania na rzecz budowania współpracy ponadnarodowej w dziedzinie medycyny i wolontariatu (2012 r.), Teatr Arka, za szczególne zasługi w promocję wartości integracyjnych i ogólnoeuropejskich (2013 r.), Fundację Integracji Społecznej "Prom" znaną między innymi z kampanii społecznej "Jedni z wielu", realizowanej na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny (2015r.).

Wszyscy, których Poseł Lidia Geringer de Oedenberg nominowała - za swoje wybitne osiągnięcia na polu szeroko rozumianej integracji społecznej - otrzymali to europejskie wyróżnienie.

Informacje w mediach:
www.parlamentarny.pl/wydarzenia/europejskie-nagrody-obywatelskie-2016-troje-laureatow-z-polski,15672.html
wyborcza.pl/7,75399,20828735,kod-odebral-w-brukseli-europejska-nagrode-obywatelska-oprocz.html
www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/europejskie-nagrody-obywatelskie-trzech-laureatow-z-polski,683510.html
wiadomosci.onet.pl/kraj/kod-uhonorowany-nagroda-obywatelska-parlamentu-europejskiego/vdnmexźródło: informacja własna

 
Reklama: Spółdzielnia Socjalna Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^