kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika laureatem nagrody Obywatelskiej PE

50 osób i organizacji uhonorowano Europejską Nagrodą Obywatelską za 2015 rok. Nominowany do Nagrody przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika - znalazł się w gronie tegorocznych zwycięzców. Fundusz ma swoją siedzibę w Wójtowicach w gminie Bystrzyca Kłodzka.

Celem działalności Funduszu, jest poprawa jakości życia społeczności lokalnej na terenie gmin Masywu Śnieżnika, poprzez efektywne pozyskiwanie, zarządzanie i rozdzielanie środków finansowych na cele dobroczynne i inicjatywy obywatelskie w zakresie: edukacji, kultury, zdrowia, sportu, ochrony środowiska, demokracji, tolerancji i współpracy transgranicznej. Dbając o dobro wspólne działacze Funduszu dbają o rozwój społeczności lokalnej poprzez wprowadzanie dobrych praktyk dostarczają innowacyjnych rozwiązań i umacniają kapitał społeczny, ludzki i materialny.

Fundusz angażuje się w liczne projekty międzynarodowe skupiające organizację pozarządowe działające w krajach Unii Europejskiej. Na początku 2016 brał udział w projekcie CHANGE COMES FROM THE BOTTOM UP, dzięki któremu organizacje pozarządowe z Polski, Czech, Słowacji i Węgier mogły się wymieniać doświadczeniami, inspirować dobrymi praktykami i dowiedzieć jak skutecznie budować i umacniać kapitał społeczny.

Nagrodę od 2008 r. przyznaje Parlament Europejski w uznaniu wkładu we współpracę europejską i promowanie wspólnych wartości. Tylko europosłowie mają prawo nominować kandydatów do Nagrody. Następnie Kapituła złożona m.in. z członków Prezydium Parlamentu rozpatruje wnioski, po konsultacji ze wszystkimi grupami politycznymi. Zwycięzcy zapraszani są na specjalną ceremonię do Parlamentu Europejskiego, podczas której otrzymują dyplomy i pamiątkowe medale.

W poprzednich latach Poseł Lidia Geringer de Oedenberg miała okazję nominować do Nagrody panią Grażynę Sondej, dziennikarkę telewizyjną, za budowanie mostów pomiędzy Wschodem a Zachodem (2009 r.), panią Elżbietę Lech-Gotthard, za jej aktywną działalność na rzecz ratowania domów przysłupowych - łużyckiego dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-czesko-niemieckiego (2010 r.), Stowarzyszenie Św. Celestyna, za działania na rzecz budowania współpracy ponadnarodowej w dziedzinie medycyny i wolontariatu (2012 r.), Teatr Arka, za szczególne zasługi w promocję wartości integracyjnych i ogólnoeuropejskich (2013 r.) oraz Fundację Integracji Społecznej PROM za działania na rzecz zmiany nastawienia Polaków do mniejszości romskiej (2015 r.). Wszyscy, których Poseł Lidia Geringer de Oedenberg nominowała - za swoje wybitne osiągnięcia na polu szeroko rozumianej integracji społecznej - otrzymali to europejskie wyróżnienie.

Strona Funduszu: flms.pl/pl

Informacje w mediach:
www.europarl.pl
studioopinii.pl
wpolityce.pl
dkl.doba.pl


źródło: informacja własna

 
Reklama: spółdzielnie socjalne Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^