kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Konferencja w Parlamencie Europejskim w Brukseli

20 kwietnia 2016 r. - Bruksela. Odbyła się w Parlamencie Europejskim w Brukseli konferencja, którą Poseł Lidia Geringer de Oedenberg współorganizowała razem z Posłem Reinhardem Bütikoferem (z grupy Zielonych) oraz WWF: "From cradle to grave: the impacts of lignite on Europe's citizens and environment - the case of Poland and Germany".

Na temat wpływu odkrywek węgla brunatnego na obywateli i środowisko naturalne wypowiadali się paneliści z obu krajów. Z Polski: Anna Dziadek z lubuskiego stowarzyszenia "NIE KOPALNI ODKRYWKOWEJ" oraz Sylwia Maćkowiak z wielkopolskiego stowarzyszenia "NASZ DOM". Obie organizacje złożyły już wcześniej do PE petycje, w których przedstawiły zagrożenia, jakie niosą projekty kopalni odkrywkowych w ich regionach.

Więcej informacji: www.wwf.eu/media_centre/events/lignite/


źródło: informacja własna

 
Fabryka bombek Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^