kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Poseł Lidia Geringer de Oedenberg nominowana do nagrody MEP Awards


MEP Awards to prestiżowa nagroda przyznawana co roku posłom do Parlamentu Europejskiego za ich wybitne osiągnięcia w danej dziedzinie przez ukazujący się w Parlamencie Europejskim miesięcznik „The Parliament Magazine”. Poseł Lidia Geringer de Oedenberg już po raz piąty otrzymała nominację, tym razem w kategorii Zdrowie.

Podstawą do nominacji było m.in. zaangażowanie Poseł w kampanię na rzecz tworzenia ośrodków Breast Unit w każdym kraju UE (czyli jednostek medycznych specjalizujących się we wczesnym wykrywaniu i leczeniu raka piersi) oraz autorstwo i szeroka promocja zaakceptowanego przez Parlament Europejski „Oświadczenia pisemnego w sprawie zwalczania raka piersi w Unii Europejskiej” (27 lipca 2015 r.).

Propozycja nominacji składana jest przez organizacje pozarządowe, podczas gdy o finalnym wyborze laureata decydują oddane przez pozostałych europarlamentarzystów głosy.

Po raz pierwszy Poseł Lidia Geringer de Oedenberg została nominowana do MEP Awards w 2008 r. w kategorii Campaigner of the Year, a uzyskawszy największą liczbę głosów otrzymała te prestiżową Nagrodę.
Kolejne nominacje Poseł Lidii Geringer de Oedenberg do MEP Awards obejmowały następujące kategorie:

  • 2013 - Sprawy Społeczne
  • 2014 - Sprawy Społeczne
  • 2015 - Sprawiedliwość i Swobody Obywatelskie
  • 2016 - Zdrowie
Uroczysta ceremonia wręczenia MEP Awards odbędzie się 16 marca br. w Brukseli - więcej >>źródło: informacja własna

 
spółdzielnie socjalne Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^