kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2015 w Brukseli

14 października 2015 r. - Bruksela. W Parlamencie Europejskim odbyła się uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2015. Jednym z tegorocznych laureatów, nominowanym przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg, była Fundacja Integracji Społecznej "Prom" znana między innymi z kampanii społecznej "Jedni z wielu", realizowanej na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Nagrodę przyznaje Parlament Europejski od 2008 roku w uznaniu wkładu we współpracę europejską i promowanie wspólnych wartości. Tylko europosłowie mają prawo nominować kandydatów do Nagrody.

W poprzednich latach Lidia Geringer de Oedenberg miała okazję nominować do Nagrody panią Grażynę Sondej, dziennikarkę telewizyjną, za budowanie mostów pomiędzy Wschodem a Zachodem (2009 r.), panią Elżbietę Lech-Gotthardt, za jej aktywną działalność na rzecz ratowania domów przysłupowych - łużyckiego dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-czesko-niemieckiego (2010 r.), Stowarzyszenie Św. Celestyna, za działania na rzecz budowania współpracy ponadnarodowej w dziedzinie medycyny i wolontariatu (2012 r.) oraz Teatr Arka, za szczególne zasługi w promocję wartości integracyjnych i ogólnoeuropejskich (2013 r.). Wszyscy, których Poseł Lidia Geringer de Oedenberg nominowała - za swoje wybitne osiągnięcia na polu szeroko rozumianej integracji społecznej - otrzymali to europejskie wyróżnienie.

Więcej: www.europarl.europa.eu


źródło: informacja własna

 
Wkładki do butów Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^