kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej

2 października 2015 r. - Wrocław. Już w najbliższy piątek zapraszamy na uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej dla Fundacji Integracji Społecznej PROM, uhonorowanej za szczególne zasługi w promocję wartości ogólnoeuropejskich. Fundacja została nominowana do Nagrody przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15:00 w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu (Dom Europy) przy ulicy Widok 10.

Nagrodę przyznaje Parlament Europejski w uznaniu wkładu we współpracę europejską i promowanie wspólnych wartości. Tylko europosłowie mają prawo nominować kandydatów do Nagrody. Zwycięzcy zapraszani są również na specjalną ceremonię do Parlamentu Europejskiego, podczas której otrzymują dyplomy i pamiątkowe medale.

Fundacja Integracji Społecznej "Prom" jest organizacją skupiającą osoby zainteresowane niesieniem świadomej i skutecznej pomocy. Fundacja realizowała m.in. kampanię pt. "Jedni z wielu", której celem jest zmiana nastawienia Polaków do mniejszości romskiej. Romowie często spotykają się z uprzedzeniami lub innymi barierami, które utrudniają im integrację społeczną. Poseł Lidia Geringer de Oedenberg objęła patronatem kampanię i współorganizowała wystawę w Parlamencie Europejskim, na której prezentowano fotografie przedstawiające portrety Romów zamieszkujących Polskę i kraje sąsiedzkie.

W poprzednich latach Poseł Lidia Geringer de Oedenberg miała okazję nominować do Nagrody panią Grażynę Sondej, dziennikarkę telewizyjną, za budowanie mostów pomiędzy Wschodem a Zachodem (2009 r.), panią Elżbietę Lech-Gotthardt, za jej aktywną działalność na rzecz ratowania domów przysłupowych - łużyckiego dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-czesko-niemieckiego (2010 r.), Stowarzyszenie Św. Celestyna, za działania na rzecz budowania współpracy ponadnarodowej w dziedzinie medycyny i wolontariatu (2012 r.) oraz Teatr Arka, za szczególne zasługi w promocję wartości integracyjnych i ogólnoeuropejskich (2013 r.). Wszyscy, których Poseł Lidia Geringer de Oedenberg nominowała - za swoje wybitne osiągnięcia na polu szeroko rozumianej integracji społecznej - otrzymali to europejskie wyróżnienie.

źródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^