kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Fundacja Integracji Społecznej PROM uhonorowana Europejską Nagrodą Obywatelską


47 osób i organizacji uhonorowano Europejską Nagrodą Obywatelską za 2015 rok. Nominowana do Nagrody przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg Fundacja Integracji Społecznej PROM - znalazła się w gronie tegorocznych zwycięzców. Fundacja ma swoją siedzibę we Wrocławiu.

Nagrodę przyznaje Parlament Europejski w uznaniu wkładu we współpracę europejską i promowanie wspólnych wartości. Do konkursu zgłoszono 74 kandydatury. Tylko europosłowie mają prawo nominować kandydatów do Nagrody. Następnie Kapituła złożona m.in z członków Prezydium Parlamentu rozpatruje wnioski, po konsultacji ze wszystkimi grupami politycznymi. Zwycięzcy zapraszani są na specjalną ceremonię do Parlamentu Europejskiego, podczas której otrzymują dyplomy i pamiątkowe medale.

Fundacja Integracji Społecznej „Prom" jest organizacją skupiającą osoby zainteresowane niesieniem świadomej i skutecznej pomocy. Fundacja realizowała m.in. kampanię pt. „Jedni z wielu”, której celem jest zmiana nastawienia Polaków do mniejszości romskiej. Romowie często spotykają się z uprzedzeniami lub innymi barierami, które utrudniają im integrację społeczną. Poseł Lidia Geringer de Oedenberg objęła patronatem kampanię i współorganizowała wystawę w Parlamencie Europejskim, na której prezentowano fotografie przedstawiające portrety Romów zamieszkujących Polskę i kraje sąsiedzkie.

W poprzednich latach Poseł Lidia Geringer de Oedenberg miała okazję nominować do Nagrody panią Grażynę Sondej, dziennikarkę telewizyjną, za budowanie mostów pomiędzy Wschodem a Zachodem (2009 r.), panią Elżbietę Lech-Gotthard, za jej aktywną działalność na rzecz ratowania domów przysłupowych - łużyckiego dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-czesko-niemieckiego (2010 r.), Stowarzyszenie Św. Celestyna, za działania rzecz budowania współpracy ponadnarodowej w dziedzinie medycyny i wolontariatu (2012 r.) oraz Teatr Arka, za szczególne zasługi w promocję wartości integracyjnych i ogólnoeuropejskich (2013 r.). Wszyscy, których Poseł Lidia Geringer de Oedenberg nominowała - za swoje wybitne osiągnięcia na polu szeroko rozumianej integracji społecznej - otrzymali to europejskie wyróżnienie.


źródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^