kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Historia Europejskiej Flagi

9 maja będziemy obchodzić Dzień Europy, z tej okazji warto zapoznać się z historią idei i działań na rzecz zjednoczenia Europy.

Na poniższych zdjęciach wykonanych przez Poseł Lidię Geringer de Oedenberg w strasburskim parku znajdą Państwo informacje m.in. o 60. letniej historii europejskiej flagi.

Projekt 12 złotych gwiazd na błękitnym tle ma 60 lat. Symbolizuje zaś aspiracje zjednoczeniowe Europy. W 1955 roku Rada Europy uznała, że flaga oddaje wartości wspólnoty, dążenie do pokoju i respektowanie praw człowieka oraz demokracji. W 1983 roku Parlament Europejski zdecydował, że flaga stanie się oficjalnym symbolem Wspólnoty Europejskiej. Od 1986 r. flaga Europy stała się kwintesencją tożsamości europejskiej.

Na kolejnym zdjęciu – możemy też prześledzić jak wyglądały „narodziny” flagi Europy. Projektów było mnóstwo, w tym i taki, który sugerował się flagą USA. Jednak po latach możemy powiedzieć, że flaga ze złotymi gwiazdami zdała egzamin. Obecnie jest sztandarem dla 820 milionów Europejczyków.

Na zdjęciach znajdziemy również informacje o Radzie Europy i Unii Europejskiej. RE zrzesza 47 państw, a UE - 28. Rada Europy skupia prawie wszystkie państwa europejskie oraz kilka państw spoza kontynentu. Jej misją jest promocja demokracji, praw człowieka i współpracy między państwami członkowskimi w sferze kultury.

Jedna z poniższych fotografii przedstawia mapkę, na której znajdują się gmachy UE i Rady Europy, a także inne atrakcje - będzie przydatna jeśli planujecie Państwo wizytę w Strasburgu.

źródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^