kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Ostateczna wersja reformy systemu znaków towarowych już prawie gotowa

20 kwietnia 2015 r. - Bruksela. Po wielu miesiącach negocjacji Parlamentu Europejskiego z Radą i Komisją, ostateczna wersja reformy systemu znaków towarowych jest już prawie gotowa. W dniu dzisiejszym (21 kwietnia) odbędzie się ostanie spotkanie Trilogu, czyli trójstronnych rozmów Komisji Europejskiej, Rady UE i Parlamentu Europejskiego. Po wejściu w życie nowych zasad, znaki towarowe będziemy rejestrować szybko i bez niepotrzebnych obciążeń administracyjnych. Zmniejszą się także koszty związane z rejestracją.


Reforma była niezbędna, ponieważ znaki towarowe są jednym z najważniejszych instrumentów rynkowych, decydujących o pozycji oznaczonego nimi towaru a oparty na nich przemysł to obecnie 21% wszystkich miejsc pracy oraz 34% całkowitego PKB Unii, jak wynika z badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego i Europejski Urząd Patentowy. Nawet wyżej wymieniony urząd otrzyma po reformie nową, bardziej europejską nazwę. Więcej informacji na stronie pojawi się w najbliższym czasie.

Więcej na temat stanowienia prawa w Unii Europejskiej:

europa.eu/about-eu/institutions-bodies/index_pl.htmźródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^