kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Jestem z Tybetem - Deklaracja paryska walki o wolność narodu tybetańskiego

Jestem z Tybetem

W dniu 14 marca 2015 r. w Paryżu ogłoszono Deklarację „Europe stands with Tibet - On the Freedom Struggle of the Tibetan People”. Akcję w skrócie nazwaną „Jestem z Tybetem” poparli jako pierwsi: Robert Badinter - francuski minister sprawiedliwości, Claudia Roth - wiceprzewodnicząca niemieckiego Bundestagu i Karel Schwarzenberg - były minister spraw zagranicznych Czech.

Sygnatariuszką Deklaracji paryskiej jest także Poseł Lidia Geringer de Oedenberg, od lat zaangażowana w działania Intergrupy Parlamentu Europejskiego ds. Tybetu.

Z inicjatywy organizatorów akcji „Jestem z Tybetem” treść Deklaracji jest udostępniona także w języku polskim. Z prośbą o poparcie, skierowana jest do środowisk opiniotwórczych i osób działających na niwie publicznej, zaangażowanych w działania na rzecz praw człowieka i wolności.

W Deklaracji zawarto m.in wezwanie do podjęcia następujących kroków:

  • Wypracowania skoordynowanej polityki wobec Chińskiej Republiki Ludowej oraz wpisywania do europejskich dwustronnych i wielostronnych traktatów zapisów dotyczących ochrony podstawowych praw człowieka i prawa do zachowania tożsamości narodowej Tybetańczyków;
  • Doprowadzenia do oficjalnego przyjęcia Dalajlamy wraz z przywódcami tybetańskimi na najwyższym politycznym szczeblu przez władze Chińskiej Republiki Ludowej w celu omówienia metod doprowadzenia do pojednania obu narodów i respektowania autonomii Tybetu.

Deklaracja Paryska do podpisania w języku polskim: tutaj >>
W załączeniu link do strony internetowej „Europe stands with Tibet”: europe-stands-with-tibet.org


 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^