kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Europejski tydzień przeciwko rasizmowi

Europejski tydzień przeciwko rasizmowi (14-22 marca) jest ogólnoeuropejską inicjatywą mającą na celu promowanie wzajemnej tolerancji kulturowej, narodowej oraz walki z dyskryminacją rasową. Współczesna Europa wciąż się zmienia, a państwa z monoetnicznych ewoluowały do państw o charakterze wielonarodowościowym. Kontakt z przedstawicielami innych kultur czy narodów pozwala szerzej widzieć świat, poznawać inne punkty widzenia i stwarza nowe możliwości rozwoju. Jednak nie wszyscy Europejczycy tak to rozumieją, co prowadzi do postaw rasistowskich, nacjonalistycznych oraz faszystowskich.

Aby przeciwdziałać takim zachowaniom w Amsterdamie powstała organizacja United, która stała się inicjatorem „Tygodnia przeciw rasizmowi”. W większości państw europejskich akcja ta jest przeprowadzana w marcu każdego roku, począwszy od 1993. Organizacje współpracujące z United aranżują w poszczególnych krajach różne przedsięwzięcia związane z walką z nietolerancją i promowaniem równości w postaci cyklu spotkań dyskusyjnych i warsztatów na temat wielokulturowości, mniejszości narodowych, praw człowieka itp.

Wspieram tę akcje i do tego samego zachęcam Państwa.
Lidia Geringer de Oedenberg
wiceprzewodnicząca Komisji Prawnej

źródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^