kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Spotkanie Dolnośląskiej Rady Europejskiej

6 lutego 2015 r. - Wrocław. W siedzibie Biura Informacji Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zainaugurowano spotkanie Dolnośląskiej Rady Europejskiej. Dolnośląska Rada Europejska to forum koordynujące działania podejmowane w sprawach europejskich na rzecz Dolnego Śląska przez posłów do Parlamentu Europejskiego, reprezentantów instytucji samorządowych, przedstawicieli wyższych uczelni, przedstawicieli pracodawców, związków zawodowych, ekspertów i innych osób odpowiedzialnych za rozwój regionu oraz politykę w Unii Europejskiej.

W inauguracyjnym posiedzeniu wzięli udział europosłowie: Lidia Geringer de Oedenberg, Bogdan Zdrojewski, Dawid Jackiewicz, Kazimierz Ujazdowski oraz samorządowcy, przedstawiciele biznesu i eksperci z zakresu górnictwa. Tematami spotkania była: polityka przemysłowa UE, polska miedź i regiony górnicze oraz udział Dolnego Śląska w europejskich programach operacyjnych.

Spotkania Rady odbywać się będą dwa razy do roku. Tematem kolejnego spotkania będzie wsparcie nauki na Dolnym Śląsku.


źródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^