kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Uroczystość w Urazie

2 grudnia 2014 r. - Uraz. Przekazanie wystawy upamiętniającej 10-lecie Polski w Unii Europejskiej Szkole Podstawowej im. Unii Europejskiej w Urazie (woj. dolnośląskie).

W listopadzie 2013 r. Poseł Lidia Geringer de Oedenberg ogłosiła konkurs pod hasłem "Pierwsza Dekada Nowej Dziesiątki" w celu upamiętnienia 10-tej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na konkurs wpłynęło 129 prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami z pośród, których jury nagrodziło 17 autorów. Nagrodą była czterodniowa wizyta w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Plakaty z racji ich wartości plastycznych i tematycznych były eksponowane na wystawach w siedemnastu miejscowościach regionu opolskiego i dolnośląskiego. Po rocznej ekspozycji prac Lidia Geringer de Oedenberg postanowiła je podarować uczniom Szkoły Podstawowej w Urazie, która w roku 2000 przyjęła imię Unii Europejskiej.

Uroczystość przekazania wystawy odbyła się 2 grudnia 2014 r. W zdarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Urazie oraz pracownicy biura poselskiego.

Klimat uroczystości był podniosły i radosny - były tańce narodowe, układy taneczne, piosenki i podziwianie prac na wystawie. Oczywiście nie zabrakło wielu podziękowań, deklaracji i życzeń związanych z realizacją przez pedagogów i dzieci treści, dotyczących nabywania umiejętności uczniów zmierzających do rozumienia świata.

Nagranie przygotowane przez Poseł: www.youtube.com/watch?v=40ukP3bRa70

źródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^