kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Debata z udziałem Lidii Geringer de Oedenberg z okazji przyznania Nagrody im. Sacharowa

21 listopada 2014 r. - Wrocław. Poseł Lidia Geringer de Oedenberg wzięła udział w debacie przygotowanej przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu pt. "Doświadczenie przeszłości - lekcja dla teraźniejszości? Wymiana międzypokoleniowych doświadczeń w zakresie praw człowieka".

Poseł mówiła o roli jaką dla promocji praw człowieka odgrywa wymiana międzynarodowa studentów: - W Polsce studiuje 3 388 studentów z Białorusi i 9 747 z Ukrainy. Ci młodzi luzie mają szansę przekonać się jak wygląda życie w kraju, gdzie wolność obywatelska jest powszechnie dostępna, mogą nawiązywać kontakty z rówieśnikami. Jest to ważne, bo kiedy ci młodzi ludzie wrócą do swoich krajów będą mogli wykorzystać swoje doświadczenia, a ich oczekiwania i wiedza wpłyną na społeczność. Poseł podkreśliła też znaczenie inicjatyw podejmowanych przez Parlament Europejski na rzecz przestrzegania praw człowieka na świecie.

Debata wraz z towarzyszącą jej wystawą fotografii Andrieja Dubinina pt. „Listy: męstwo i ból” prezentuje rodziny działaczy opozycyjnych na Białorusi zostały przygotowane z okazji przyznania Nagrody im. Sacharowa. W debacie wziął udział m.in. Aleksander Milinkievicz - laureat Nagrody im. Sacharowa w 2006 r. i lider ruchu społecznego na Białorusi „O wolność”.

źródło: informacja własna

 
Webmaster: WwwPromotion Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^