kontakt e-mail 

NAWIGACJA
O MNIE
UE
KONTAKT
ARCHIWUM
 

 

Wernisaż wystawy „Pierwsza Dekada Nowej Dziesiątki”

10 czerwca 2014 r. - Oborniki Śląskie. 10 czerwca o godz. 11 w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się 15 wernisaż plakatów nagrodzonych w konkursie „Pierwsza Dekada Nowej Dziesiątki”.

Konkurs plastyczny "Pierwsza Dekada Nowej Dziesiątki" to inicjatywa Lidii Geringer de Oedenberg - Poseł do Parlamentu Europejskiego, mająca na celu uczczenie 10 rocznicy wstąpienia przez Polskę, Cypr, Estonię, Litwę, Łotwę, Maltę, Słowację, Słowenię, Republikę Czeską i Węgry do Unii Europejskiej. Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie w oryginalny i ciekawy sposób tego, co wymienionym krajom udało się osiągnąć dzięki przynależności do Unii.

Otwarcia wystawy dokonała dyrektor Obornickiego Ośrodka Kultury - Pani Halina Muszak. W wydarzeniu uczestniczyła m.in.: młodzież z miejscowych szkół oraz laureatka konkursu: Kornelia Freus - uczennica Publicznego Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śląskich, która w nagrodę miała okazję wziąć udział w czterodniowej wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Obecni na wernisażu oprócz obejrzenia wystawy mieli okazję wirtualnie spotkać się z Poseł Lidią Geringer de Oedenberg dzięki nagraniu przygotowanemu specjalnie na tę uroczystość. Wystawę będzie można podziwiać w Obornickim Ośrodku Kultury do końca wakacji. Serdecznie zapraszamy.

źródło: informacja własna

 
webmaster: Spółdzielnia Socjalna Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności Polityka prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia. ^